Add to Flipboard Magazine.

06 Mayıs 2006

ÖDÜLDEN GINA GELDİ... İŞİN CICIĞI ÇIKTI... EĞİTİM NEREDE; ÖĞRENİM NEREDE; ELEŞTİRİ NEREDE; HUKUK NEREDE??? BURASI FAKÜLTE...

Serdar Taşçı Yazıyor...

TÜRK MEDYASI ["BAKIRKÖY İLETİŞİM FAKÜLTESİ"] İLETİŞİM ÖDÜLLERİNE İTİBAR ETMEDİ. GAZETE VE TELEVİZYONLAR BİR KAÇI HARİÇ ÖDÜLLERDEN HİÇ AMA HİÇ BAHSETMEDİ. CUMA GECESİ KANAL D’DEKİ BEYAZ SHOW’DA, İLETİŞİM ÖDÜLÜ, BEYAZ SHOW’A O GÜN VERİLEN ÇOK SAYIDA ÖDÜLDEN HER HANGİ BİRİ OLARAK ZİKREDİLDİ. BU DURUM İZLEYİCİLERİN GÜLÜMSEMELERİNE NEDEN OLDU. BEYAZIT ÖZTÜRK BU ÖDÜLLERİN ADETE GEYİĞİNİ YAPTI VE NE DE ÇOK VERİLİYOR MEALİNDE CÜMLELER KURDU.

SAYIN REKTÖRÜMÜZÜN DE BELİRTTİĞİ GİBİ, ÖDÜL ENFLASYONUNA KARŞI BİLİMSEL KALİTEMİZİ ORTAYA KOYMAMIZ GEREKMEKTEDİR. HER YIL SÜREKLİ AYNI KİŞİLERE ÖDÜL VERİLMESİNE VE BU ÖDÜLLERİN DE HANGİ YÖNTEMLERLE VERİLDİĞİNİN AÇIK VE NET OLMAMASINA SON VERİLMELİDİR.

ÖDÜL VERİLECEK İSE, BİLİMSEL KRİTERLER SAPTANMALI, TARTIŞILMALI, YÖNETİM ORGANLARININ ONAYI ALINMALI, ÜNİVERSİTEMİZİN BÜYÜKLÜĞÜNE YAKIŞIR AZ SAYIDA AMA SES GETİRİCİ ÖDÜLLER VERİLMELİDİR.

HERKESİN ÖDÜL VERDİĞİ KİŞİLERE DEĞİL DE, ÖDÜL VERİLMEYİ HAK EDİP HENÜZ ORTAYA ÇIKAMAMIŞ DEĞERLER ORTAYA ÇIKARILMALI, BUNLARA ÖDÜL VERİLMELİDİR. ÜNİVERSİTEMİZİN ÖDÜLLERİ, X SHOW PROGRAMININ YA DA X FİLMİN ALDIĞI 1001. ÖDÜL OLMAMALIDIR.

ÜNİVERTSİTEMİZİN VERDİĞİ ÖDÜLÜN KAMUOYU NEZDİNDE, ÖRNEĞİN NOBEL VE OSCAR ÖDÜLÜ GİBİ YA ÖZEL BİR DEĞERİ OLMALI, AKSİ DURUMDA İSE ÖDÜL VERİLMEMELİDİR.

(Koyu köşeli parantez içindekileri Vistilef ekledi...)

Hiç yorum yok: