Add to Flipboard Magazine.

05 Ekim 2011

2003 YILINDAN BU YANA PROF. DR. VEYSEL BATMAZ MEME'Yİ MEME'DEN UYARIYORDU; YENİ ANLADILAR ANDAVALLILAR...


Aşağıdaki haber iki gün önce ilkönce gazeteport.com'da, sonra da haberÜRK'te yayınlandı... 2003 yılında Prof. Dr. Veysel Batmaz, STAR gazetesinde bu konuyu ayrıntısı ile açıklamış ve o zamanlar, TV ratinglerinden sorumlu ve ölçen TİAK ve AGB kuruluşlarının hem danışmanı, hem yöneticisi ve hem de denetçisi olan, gaz-te köşecisi AA1'in bu işi kıvıramadığını yazmıştı; AA1, Prof. Batmaz'ı mahkemeye vermiş ve davayı kaybetmişti. Daha sonra bir kaç kez aynı konu gündeme geldi ama en son gündeme gelişi, MEME'cileri epey heyecanlandırmışa benziyor. Unutmayın, Vistilef ne derse, o olur; işte haber, artık yeter:
"Bana sorarsanız ekonomi tarihinin en büyük skandalı ve yolsuzluğuyla karşı karşıyayız. Reyting yarışına hile karışmış. Hem de yıllardır...." YS, gazeteport.com 
YAVUZ SEMERCİ'NİN GAZETE HABERTÜRK'TEKİ YAZISI- 04.10.2011
Reytinge hile karışmış
Bana sorarsanız ekonomi tarihinin en büyük skandalı ve yolsuzluğuyla karşı karşıyayız. Reyting yarışına hile karışmış. Hem de yıllardır. Bazı uyanıklar (yapımcı veya kanal yöneticileri) televizyonlara reklam verenlerin tek ölçütü olan reytingleri belirleyen denek listesini ele geçirmişler. Gazeteport.com’un özel haberi dün doğrulandı.
Televizyon izleme Kurulu, reklam verenler ve kanal yöneticileri bir araya gelerek açıklama yaptılar. Meğer 2008 yılında 2 bin 500 kişilik denek listesi birilerinin eline geçmiş. Her yıl denekler değiştirildiğinden şu anda 800 denek aktif olarak sistemdeymiş. Onlar acilen devre dışı bırakılacakmış. İşin özeti şu: Milyarlarca dolar bu deneklerden gelen bilgilere göre dağıtıldı.
Bazı kanallar (diziler) hak ettiklerinden fazla reklam aldı. Bazı kanallar ise hak ettiği reklamı alamadı. Tavsiyem basit: Yargı ve kolluk kuvvetleri gazetecilerin geyiklerini dinleyeceğine bu denekleri parayla, rüşvetle ayarlayanları dinlesin. Milyarlarca doların haksız yere el değiştirmesine yol açanlar kimlermiş ortaya çıkarılsın. 
Ayrıntısı için aşağıdaki linkleri tıklayın:
http://vistilefblog.blogspot.com/2006/04/yargitay-ali-atif-birin-okuma-zrl.html
http://vistilefblog.blogspot.com/2008_11_01_archive.html 
http://www.tumgazeteler.com/?q=Veysel%20Batmaz%20rating&gun=7000&sira=Rank
http://www.tumgazeteler.com/?a=4355319
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=758063&keyfield=56657973656C204261746D617A
http://www.haber3.com/rating-olcumlerini-rtuk-finanse-etmek-ve-denetlemek-zorunda-34793y.htm


Hiç yorum yok: