Add to Flipboard Magazine.

05 Mart 2015

HER REKTÖRLÜK SEÇİMLERİ ÖNCESİ ve REKTÖRLÜK BOŞALMASI SIRASINDA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ EVRAK BÖLÜMÜNDE YANGIN ÇIKAR

İstanbul Üniversitesi'nde son günlerde üniversite tarihinde her dönem görülen gelişmeler oluyor. İntihar girişimi, yolsuzluk iddiaları ve baskın seçim şu günlerde üniversitede en çok konuşulan başlıklar.

İstanbul Üniversitesi'ne son yıllarda hemen her yerde inşaatla karşılaşıyorsunuz. Rektörlük binasından SBF'ye ve Tıp Fakültelerine kadar üniversite bir şantiyeyi hatırlatıyor. Öyle ki dersler birçok fakültede küçücük prefabrik sınıflarda yapılıyor. İnşaat, ihale ve hep kazanan yandaşlar olunca haliyle yolsuzluk iddiaları alıp başını yürüdü.
İşte üniversite yolsuzluk iddialarını konuşurken Rektör Yunus Söylet memurların istifa etme sınırı olan son günde istifasını verip AKP'den milletvekili aday adayı oldu. Onu biz AKP Başkanlığına aday göstermiştik:

Bu arada üniversitedeki rektör yardımcılarından biri bileklerini keserek intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi. İntihar girişiminde bulunduğu söylenen rektör yardımcısının, üniversitedeki ihalelerinin büyük bölümünün altında imzası varmış dendi. Pek umursanmaz bir durumdur bu İstanbul Üniversitesi'nde. Ama en önemli bilindik gelişme ise son günlerde oldu:

İki gün önce İstanbul Üniversitesi'nde idari, mali işler ve strateji daire arşivlerinin olduğu binada nedeni belirlenemeyen bir yangın çıktı. Bu yangınla birlikte üniversitedeki birçok evrakın zarar gördüğü konuşuluyor. Üniversitede"nedeni belirlenemeyen yangın"ın Sayıştay incelemesinin konusu olan belgelere uğrayıp uğramadığı da bir tartışma konusu.
Rektörlük seçimleri 12 Mart 2015'te. En çok oyu alacak olan Prof. Dr. Raşit Tükel, bakalım Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından atanacak mı? Söylentiye göre Tayyip Erdoğan "sıralamayı aynen önüme koysunlar, seçim,imi ona göre yapacağım" demiş. Raşit Tükel'i ataması, AKP ile ilgili gelişmelerde ve uluslararası camiada yalnızlaşan bir Cumhurbaşkanı için en önemli mesaj adımlarından biri olacak. Böylece diyecek ki, yine aranızdayım. Göreceğiz...

2008'deki yangın:
 için: http://arsiv.sabah.com.tr/2008/10/21/haber,7813AACB636C43B4B222C78BCA03DBF9.html
21.10.2008 18:51
İstanbul Üniversitesinde (İÜ) arşiv olarak kullanılan bölümde çıkan yangın, hasara yol açtı.

İÜ Merkez Kampüsünde Rektörlük binası bitişiğindeki 4 katlı binanın bodrum katında yapılan tamirat çalışması sırasında, aynı kattaki arşiv bölümünde yangın çıktı. Arşivdeki kağıtların tutuşması nedeniyle yoğun dumana neden olan yangına ilk olarak üniversite çalışanları müdahale etti.
Fatih itfaiye ekiplerinin de katıldığı çalışmalar sonucunda söndürülen yangında, arşivdeki bazı belgeler zarar gördü. Yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme başlatıldı.
Öte yandan, Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Onkoloji Servisinin tamirat yapılan boş bölümünde hurda eşyanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Yangın, Fatih itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. AA

2015'deki yangın:

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/03/02/istanbul-universitesinde-yangin-cikti-1425331577


02 Mart 2015, Pazartesi
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE YANGIN ÇIKTI!
İstanbul Üniversitesi'nde idari mali işler ve strateji daire arşivlerinin olduğu binada nedeni belirlenemeyen bir yangın çıktı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale etti.

Hiç yorum yok: