Add to Flipboard Magazine.

26 Mayıs 2011

SIRA BİZDE; SIRAYA GİRİN LÜTFEN...


AKDENİZ Üniversitesi’nde koridorda ıslık çaldığı için hakkında soruşturma açılan ve ’Islıkçı profesör’ olarak tanınan Prof.Dr. Orhan Kuruüzüm, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof.Dr. Şafak Aksoy’dan kazandığı 4 bin TL tutarındaki tazminatın 2 bin TL’lik bölümü ile 300 öğrenciye ekmek arası döner-ayran ısmarladı.
ELLERİYLE DÖNER KESTİ
Okul koridorunda 2009 yılında elinde çay bardağıyla yürürken, Bolu türküsü ’Halimem’in "Alçaklara kar yağıyor üşümedin mi? Sen bu işin sonunu düşünmedin mi" melodisini ıslıkla çaldığı için hakkında soruşturma açılan İİBF öğretim üyesi Prof.Dr. Orhan Kuruüzüm, Dekan Prof.Dr. Şafak Aksoy aleyhine Antalya 6’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı davada geçen ay 4 bin lira tazminat kazandı. "Tazminat kazandığım zaman öğrencilere döner ayran dağıtacağım’ vaadini yerine getiren Prof.Dr. Kuruüzüm üniversite içindeki bir alışveriş merkezinde tazminatın 2 bin liralık kısmıyla 300 öğrenciye ekmek arası döner ve ayran dağıttı. Döner tezgahının başına geçen Prof.Dr. Kuruüzüm, döner ayranları öğrencilere kendi eliyle dağıtırken, hukuksuz, kanunsuz, keyfi işlemlere karşı hakkını yasal zeminde sonuna kadar koruyacağını söyledi. Prof. Dr. Kuruüzüm, kalan 2 bin TL’yi de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıkladı.
Prof. Dr. Kuruüzüm, üniversite yönetimi tarafından hakkında 12 soruşturma açıldığını belirterek, İİBF ve Akdeniz Üniversitesi yöneticileri aleyhine ’İftira ve hakaret’ davası açtığını bildirdi. İİBF Dekanı Prof.Dr. Şafak Aksoy hakkında açtığı davanın geçen ay sonuçlandığını ve 4 bin lira manevi tazminat kazandığını anlatan Prof.Dr. Kuruüzüm, davayı kazanması halinde öğrencilere döner-ayran ısmarlayacağı sözü verdiğini anımsattı.

Hiç yorum yok: