Add to Flipboard Magazine.

05 Eylül 2012

ÖSYM KEVGİRE DÖNDÜ... ALİ'Yİ GÖREVDEN ALIN DEMİŞTİK, DİNLEMEDİNİZ...

2010’da şifre skandalı nedeniyle KPSS’yi iptal etmek zorunda kalan, 2012’de yeniden KPSS’de kopya iddialarıyla sarsılan, son olarak yapıldıktan 2 yıl sonra TUS sonuçlarını değiştirerek, birçok doktorun uzmanlık alanının farklılaşmasına neden olan ÖSYM, 6 Mayıs 2012’de yapılan 1589 kişinin katıldığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı’nı, iptal etmek zorunda kaldı.
Kaynak : http://www.haber3.com/hakim-ve-savci-adayligi-sinavi-da-saibeli--1496551h.htm#ixzz25ZbmfKq6
Ek kaynaklarlar: http://vistilefblog.blogspot.com/2011/06/artik-isin-suyu-cikti-osymden-bir.html http://vistilefblog.blogspot.com/2011/04/osym-vistilefe-cevap-verdi-ama-yetersiz.html http://www.vistilefblog.blogspot.com/2011/06/kendini-yarg-gucu-zanneden-yok-ali.html

ALİ TOPUN AĞZINDA... GÜN İÇİNDE YENİ GELİŞME:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ÖSYM'den, 6 Mayıs 2012'de yapılan ve tekrarlanmasına karar verilen ''Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı'' ile ilgili bütün bilgi ve belgelerin gönderilmesini istedi.
''Sınavda usulsüzlükler yapıldığına ve sınav sorularının servis edildiğine yönelik'' iddialarını içeren suç duyurusu dilekçesinin, 3 Temmuz 2012'de savcılığa verilmesiyle başlatılan soruşturmada, savcılık sınavın tekrarlanması kararının ardından delilleri talep etmeye başladı.
Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Ömer Faruk Tezel, ÖSYM'den sınavla ilgili bütün bilgi ve belgeleri göndermesini istedi.
Soruşturma çerçevesinde şu ana kadar ifadesine başvurulan şüpheli bulunmadığı belirtildi.
CHP Milletvekili Kart, 3 Temmuz 2012'de verdiği suç duyurusu dilekçesinde, bazı adaylara, ''sınav öncesinde soruların servis edildiği'' iddiasında bulunmuş ve Adalet Bakanlığı ile ÖSYM yetkili ve sorumlularını ''şüpheli'' olarak göstermişti.
ÖSYM de dün açıklama yaparak, iddialar üzerine başlatılan incelemeler sonucunda, ''sınavın bir eşdeğer sınavla tekrarlanmasına karar verildiğini'' bildirmişti.
Kaynak: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1341293&title=savciliktan-osym-skandalina-sorusturma

Hiç yorum yok: